Pomoc pre vaše zdravie
Zdravotný stav ľudskej populácie sa zhoršuje
Mnohí z nás si kladú otázku, prečo sa, napriek proklamovaným úspechom vo vývoji nových liekov, napriek novým diagnostickým a vyšetrovacím metódam, z roka na rok celkový zdravotný stav obyvateľstva zhoršuje. Pribúdajú nové závažné ochorenia, ako sú rakoviny, cukrovky, astmy, depresie, alergie, kardiovaskulárne ochorenia, problémy zažívacieho traktu, choroby pečene, ochorenia kĺbov a chrbtíc, štítnej žľazy, hormonálne problémy, zápaly obličiek a uro-genitálneho traktu, pribúda pacientov s alzheimerovou chorobou, s roztrúsenou sklerózou, s parkinsonovou chorobou, so slabou imunitou, pribúda obezity a kožných problémov, atď., atď. Prakticky každý človek, vrátane detí, má dnes nejaký zdravotný problém alebo výrazne oslabenú imunitu. Kde hľadať príčiny tohto stavu?
Odpoveď sa dá nájsť. Skúsme si prejsť hlavné dôvody, ktoré tento stav vyvolali:
1. Ľudská genetika sa vyvíjala mnoho miliónov rokov. Naši predkovia pred začiatkom civilizácie žili v panenskej prírode, kde sa dodržiaval prísny cyklus recyklácie. Čo vyrástlo, to sa po odumretí vracalo naspäť do pôdy. Vytvorila sa tenká vrstva na živiny bohatej pôdy. Ľudia sa živili ako zberači rôznych orieškov, ovocia, korienkov, občas si ulovili nejaké zviera, ich genetika sa nastavila na tento stav. Strava bola bohatá na vitamíny, minerály a stopové prvky. Naša genetická výbava je prakticky totožná s výbavou našich predkov. Genetické zmeny sa totiž udejú veľmi pomaly. Preto aj my potrebujeme kvalitnú a na živiny bohatú stravu. Žiaľ, nemáme ju.
2. Vznikom moderného poľnohospodárstva sa na jednej strane začalo zužovať spektrum konzumovaných produktov, na druhej strane začalo intenzívne vyťažovanie pôdy. Z tej sa postupne vyťažilo veľké množstvo najmä stopových prvkov a minerálov. Pokiaľ ešte poľnohospodárstvo pracovalo s prírodným hnojením, časť týchto chýbajúcich látok sa vracala späť do pôdy. Cyklus bol ako tak dodržaný. Moderný spôsob hospodárenia s pôdou však používa syntetické hnojivá, stopové prvky a minerály sa v podobe hnoja nevracajú späť do pôdy a tak v posledných desaťročiach nastal rapídny úbytok potrebných látok v pôde.
3. Vznik intenzívneho poľnohospodárstva sprevádzalo aj postupné vyšľachťovanie pestovaných rastlín. Z pôvodných divých rastlín bohatých na živiny sa vyšľachtili odrody, ktoré prinášajú čo najväčšie objemy a rastú čo najkratšie obdobie. Samé nedokážu prežiť bez chemických postrekov, pretože už nemajú obranné látky proti škodcom. Počas svojho vegetačného obdobia nestačia prijať ani tie zbytky stopových prvkov, ktoré v pôde zostali, nestačia syntetizovať dostačujúce množstvo vitamínov, aminokyselín a ďalších látok, ktoré sú pre ľudský organizmus potrebné. Rajčiny, šaláty, jahody a ďalšie produkty z predajní veľkých obchodných domov stratili chuť, farbu, kvalitu. Už len s tými po domácky pestovanými sa prakticky nedajú porovnať. No ale ani tieto nedosahujú kvalitu pôvodných odrôd. Napr. chuť lesných jahôd či malín je omnoho intenzívnejšia ako tých záhradných. Nie sú len chutnejšie, ale obsahujú aj viacej živín.
4. Vznik priemyslu a veľkých aglomerácií priniesol so sebou veľké znečistenie životného prostredia. Synteticky vyrábané látky ako sú umelé hmoty, pesticídy, fungicídy, benzíny, čistiace prostriedky, farby, lepidlá, chemické prísady do potravín atď., sú prítomné prakticky všade a pôsobia na človeka 24 hodín denne. Ich hromadenie v ľudskom tele spôsobuje oslabenie orgánov a znižuje obranyschopnosť organizmu.
5. Nastala tiež veľká migrácia – pohyb obyvateľstva medzi jednotlivými krajinami, ale aj celými kontinentami. Tým sa do rôznych končín sveta prenášajú rôzne baktérie, vírusy, plesne, kvasinky atď., ktoré naše telá nepoznali a ťažko sa proti nim vytvárajú obranné látky.
6. Zhoršenie zdravotného stavu obyvateľstva podnietilo vznik veľkého farmaceutického priemyslu. Syntetické lieky však nezastavili negatívny trend, pretože chorobnosti pribúda. Ukazuje sa, že ich účinnosť nie je dostatočná, ba naopak, svojimi vedľajšími účinkami častokrát zaťažujú organizmus a spôsobujú ďalšie zdravotné potiaže. Rezíduá z týchto liekov, a tiež aj z očkovacích látok, sa akumulujú v tele. Príbalové letáky so zoznamom, aké potiaže tieto lieky môžu spôsobiť, hovoria za všetko. Pre organizmus sú tieto látky cudzorodé a pri dlhšom užívaní môžu byť nebezpečné.
7. Nastala veľká zmena stravovacích návykov. Konzumuje sa priveľa tukov, cukrov, bieleho pečiva, údenín a sladených nápojov. Najmä u detí je tento trend očividný. Ľudia ako keby nerozmýšľali, podliehajú reklame a neustálemu vymývaniu mozgov a aj keď podvedome tušia, že niečo nie je v poriadku, nekonzumujú surovú zeleninu, nejedia potrebné množstvá ovocia, rýb a iných prospešných potravín, málo športujú. Stúpa tiež spotreba alkoholu a priveľa sa fajčí. Zdraviu neprospieva ani dlhodobá a veľká konzumácia minerálnych vôd, chlórovanej vody a výrobkov z kravského mlieka (alergizuje a zahlieňuje). Naše organizmy sú nielen oslabené, ale aj zakyslené a práve kyslé prostredie obľubujú rôzne parazity...
Dôvodov zhoršeného zdravotného stavu obyvateľstva by sa zaiste našlo ešte viac. Je tu ešte rádioaktivita, enormný stres, elektrosmog, klimatická zmena, mutácie vírusov, atď. Všetko toto spôsobuje obrovský tlak na ľudský organizmus. Ten, samozrejme, má aj silné adaptačné a regeneračné schopnosti. Ale brániť sa môže len ak má dostatok látok na sebaobranu. Nuž a to z dnešnej ponuky potravín, ako bolo spomínané, prakticky mať nemôže. Žijeme prakticky na hrane ohrozenia života. Oslabené bunky ľudského tela potom ľahko napádajú vírusy, baktérie, plesne, kvasinky a iné parazity, spôsobujú ich znefunkčnenie, zápaly celých orgánov a zamorenie ľudského tela toxínmi. Ľudia majú bolesti, kŕče, depresie, sú slabí a unavení, trpia častými virózami, migrénami, závraťami, kĺbovými a ďalšími ochoreniami. Nasadzujú sa im rôzne lieky ktoré zase oslabujú iné orgány a situácia sa u nich z roka na rok zhoršuje, až napokon končí veľmi zle... Príliš veľa ľudí zomiera predčasne.
Dá sa pomôcť v situácii v akej sa nachádzame? Odpoveď je jednoznačná, dá. Ukazuje sa, že pre ľudí je nevyhnutný návrat k tradičným hodnotám a to k prírode. V prírode sa nachádzajú rôzne rastliny, ktoré dokážu syntetizovať látky potrebné pre ľudské bunky a ktoré dnešný priemysel jednoducho nedokáže vyrobiť. Tradícia liečivých rastlín bola overená tisícročiami. Ak sa k tomu pridajú nové poznatky vedy a nové technológie, ktoré dokážu z liečivých látok získať silné koncentráty, alebo dokonca výťažky liečivých substancií, účinok sa výrazne znásobuje. Málokto vie, že dnes existujú prírodné preparáty vysoko účinné prakticky na každý zdravotný problém, od tých drobných, ako sú vyrážky a exémy, až po tie najťažšie - kĺby a rakoviny. Organizmus sa nimi dá očistiť od mikroorganizmov a doslova zregenerovať. Na rozdiel od syntetických liekov, nemajú žiadne vedľajšie účinky, nedá sa nimi predávkovať a výsledok terapie je dlhopretrvávajúci.
Prečo tieto substancie bežne nepredpisujú lekári? Problém je zložitý. Spočíva v tradicionalistickom myslení ako pacientov, tak lekárov, ako aj celej spoločnosti. Zvykli sme si, že lekár je odborník a nepátrame, či je to tak naozaj a či neexistujú aj iné možnosti. Lekár si zase navykol na ponuku farmaceutických firiem a nemá inú možnosť.
Našťastie nie všetci lekári takto uvažujú, mnohí takto konajú len zo zotrvačnosti, či pohodlnosti. No sú lekári, a z roka na rok je ich čoraz viac, ktorí svoje vedomosti rozširujú a terapia bio preparátmi už pre nich nie je cudzia, aj keď sa na lekárskych fakultách nevyučuje. K tomu, aby ju mohli naplno rozvinúť, tu chýba legislatíva, napr. zaradenie prírodných produktov z liečivých rastlín medzi hradené lieky. Prijatiu takéhoto kroku však napr. bráni fakt, že lieky musia byť dostupné pre každého, no produktov z liečivých rastlín by pri hromadnom nasadení bol nedostatok. Musia sa totiž prácne vysadiť, vypestovať, obrať, spracovať. Prírodných zdrojov je obmedzené množstvo. Využívajú to niektoré firmy, ktoré ponúkajú zaručene prírodné preparáty ponúkané napr. v lekárňach. Keď si však uvedomíme koľko je na svete lekární a koľko balení liečiv tam musí byť, pochopíme, že nemôžu pochádzať z prírodných zdrojov. Na to si treba dať pozor, ak kupovať, tak len zaručene prírodné preparáty, lebo napr. vstrebateľnosť umelo vyrobeného C vitamínu je 3-5%, prírodného až 65%. Umelé vitamíny a minerály prakticky nepomáhajú.
Napriek hrozivým štatistikám v počte nárastu chorôb sa ľudský život dá prežiť vo veľmi dobrej zdravotnej a výkonnostnej forme. Ľudia si však musia pomôcť sami. Prvá vec, ktorú je potrebné urobiť u každého, kto má zdravotné problémy, je detoxikácia organizmu. Dnes už existuje diagnostika prístrojom DIACOM , ktorý zistí stav a zamorenosť organizmu mikroorganizmami, existujú účinné prírodné preparáty, ktoré detoxikujú a posilnia oslabené orgány. Prakticky všetky zdravotné problémy sa dajú odstrániť. A, ak ľudia po preliečení ďalej dodávajú telu formou kvalitných doplnkov dostatočné množstvo vitamínov, stopových prvkov, minerálov a antioxidantov, tak si dlhodobo udržia to najcennejšie čo majú – zdravie.
Spoločnosť STARLIFE prostredníctvom svojich spolupracovníkov umožňuje dosiahnuť komplexnú starostlivosť o naše zdravie. Poskytuje najširší sortiment prírodných prípravkov na detoxikáciu a regeneráciu organizmu a kvalitné doplnky výživy ako sú vitamíny, minerály, stopové prvky, aminokyseliny a pod. na udržanie zdravia. Všetko v prijateľnej, častokrát bezkonkurenčnej cenovej hladine (napr. C vitamín zo šípok 60 tabliet á 1000 mg za 12,60 eura).
Až do vysokého veku nás nemusia trápiť bolesti a iné zdravotné problémy. Ľudský život sa dokonca dá výrazne predĺžiť, dá sa udržať mladistvý vzhľad a aktívne myslenie. Treba si však uvedomiť, čo spôsobuje oslabenie ľudského organizmu, prečo sa v nás spúšťajú choroby a ako sa k tomu postaviť. Cesta z dnešného nebezpečného bodu našej civilizácie, keď stúpa nárast civilizačných chorôb, existuje. Svedčí o tom razantný nástup a výsledky prírodnej medicíny.