Pomoc pre vaše zdravie


         STARLIFE – bunkové harmonizéry                                                                                                               

Zo zákona musíme uviesť:

Na základe nariadenia Európskeho parlamentu a Rady európskeho spoločenstva nemôžu byť žiadnym výživovým doplnkom a potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. 

Predajcom týchto výrobkov sa zakazuje uvádzať akékoľvek "zdravotné, liečivé alebo výživové tvrdenie", okrem tých, ktoré schváli priamo Európska Komisia alebo Európsky úrad pre bezpečnosť potravín.

Všetky informácie uvedené na našej stránke sú len súborom informácií voľne prístupných v historickej a modernej literatúre o liečivých rastlinách a v inej dostupnej literatúre, informáciách na internete z domácich a zahraničných zdrojov, majú informatívny charakter a nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení výživových doplnkov. 

Tieto produkty sú schválené ÚVZ (Ústav verejného zdravotníctva) ako doplnky stravy. Nemájú schválené liečivé účinky a nejedná sa o lieky. Nie sú určené ako náhrada pestrej stravy. 

Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte ich mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale. 

Možné pozitívne prípadne nežiadúce účinky produktu treba pred použitím vždy vopred konzultovať so svojím lekárom.
Konzumácia potravín ani výživových doplnkov v žiadnom prípade nenahrádza odbornú lekársku starostlivosť.

 

Pozn.: Napriek rozhodnutiu úradníkov z EU veríme, že sa vlastnosti liečivých rastlín nemôžu stratiť zo dňa na deň ako šibnutím čarovného prútika. Dúfame, že tisícročné skúsenosti liečiteľov a lekárov a moderné vedecké poznatky o fytoterapii aj naďalej ostanú nesmiernym bohatstvom ľudstva. 

      Choroby a bolesti nikdy nevznikajú samé, ale vždy ich niečo spúšťa. Mnohé zdravotné problémy spôsobujú rôzne mikroorganizmy a parazity, vírusy, baktérie, borélie, chemické látky a pod. Tieto záťaže treba z tela dostať čo najskôr preč, ale citlivo a šetrne, aby sa nepoškodili iné orgány a nezničila sa užitočná bioflóra v tele. Cielená detoxikácia to môže uskutočniť. Už v minulosti bolo známe, že látky obsiahnuté v niektorých liečivých rastlinách pomáhali eliminovať tieto škodlivé mikroorganizmy. Produkty STARLIFE obsahujú tieto liečivé rastliny, ktoré umožňovali riešiť problémy systémovo - teda pomáhali odstraňovať mikroorganizmy, pomáhali vyviesť ich toxické zbytky a chemické látky z tela von a pomáhali regenerovať poškodené bunky vhodnými výživovými doplnkami.

 

       Spoločnosť STARLIFE je dodávateľom prírodných preparátov novej generácie vytvorených výhradne z liečivých rastlín. V rámci Európy poskytuje najširší sortiment týchto produktov, ktorých je už dnes vyše 200. Šetrné technológie spracovania umožňujú získavať silné koncentrované výťažky z týchto rastlín, húb a morských živočíchov. Pri niektorých receptúrach produktov sa vychádza z tisíc rokov overenej čínskej medicíny dinastie Ming, tibetskej a májskej medicíny, ale väčšinou ide o najmodernejšie poznatky. Centrum spoločnosti pre Európu je v Prahe, pobočky má v Bratislave a Košiciach. Produkty sa vyrábajú v USA a Japonsku a majú cetrifikát najvyššej kvality v USA, tzv. GMP index. Široký tím odborníkov a dodávateľov tak otvoril nové možnosti pre zlepšenie zdravia a novú nádej pre ľudí.
Pri výrobe niektorých produktov sa používa špeciálna chelátová a koloidná technológia, ktorá umožňuje zvýšiť vstrebávanie účinných látok až na 95%.
Viac ako 200 produktov, ktoré spoločnosť dodáva, je unikátom na našom trhu. Produkty sú cielene zostavované na jednotlivé zdravotné problémy. Dosiahlo sa tak pokrytie prakticky všetkých zdravotných problémov, vrátane tých najťažších. V ponuke sú tiež prírodné prostriedky na starostlivosť o telo a chrup a špičková prírodná kozmetika.
Všetky produkty spoločnosti sú bez škodlivých ingredencií, používanie produktov nie je návykové, po zlepšení zdravotného stavu nie je produkty potrebné ďalej používať, pretože ich účinky sú dlhotrvajúce a pretrvávajú aj po skončení ich užívania.
Úspechy dosahované prírodnými produktami STARLIFE sú dané tým, že sa používajú rastliny, ktoré v minulosti pomáhali k vyčisteniu organizmu od tzv. záťaží - z  tela pomáhali odstraňovať baktérie, vírusy, plesne, mykózy, helicobakter, chlamídie, borélie, a parazity, tiež chemické látky a pod. a doplnili sa látky potrebné k plnej činnosti  jednotlivých buniek tela, čím sa umožnila regenerácia  orgánov (obličiek, pečene, kĺbov, ciev, nervov, atď.). Ozdravené orgány potom dokázali naplno produkovať protilátky, hormóny, bielkoviny, aminokyseliny a iné potrebné látky, organizmus sa sám dokázal účinne brániť infekciám a zlepšila sa jeho činnosť.
Za pomoci prírodných produktov mohli ľudia dosiahnuť lepší stav vo všetkých troch oblastiach – zdravotnej, fyzickej a emocionálnej. Sú o tom informácie od čias faraónov, Hippokrata, čínskych cisárov až po nedávnu minulosť a súčasnosť.
Dnes sa stal pre mnohých ľudí život plný zdravotných problémov, trápení a strachu z budúcnosti. Návrat k prírodným produktom by mohol mnohým pomôcť. Informácie o liečebných účinkoch liečivých rastlín sa už však nesmú uvádzať a tak si ich každý musí naštudovať sám. 
     
       Na základe skúseností vieme aj bez merania na DIACOME poradiť, aké produkty by bolo vhodné používať pri konkrétnych zdravotných problémoch. Stačí nám napísať, alebo zatelefonovať - kontakt nájdete na Úvodnej stránke.
 

   V nasledujúcom texte nájdete niekoľko základných zdravotných problémov a prípravky, ktoré sú vhodné na ich riešenie. O produktoch a viac dozviete a môžte si ich aj nakúpiť na tejto stánke: www.starlife.sk/?B7G

 

ZAŽÍVACIE PROBLÉMY 

Kŕče a bolesti v oblasti žalúdka a čriev, hnačky, zápchy, nadúvanie, nepríjemne zapáchajúca stolica a vetry, kyselina.

Problémy môžu spôsobovať parazity, ktoré tam nemajú čo robiť - hellicobacter, anaeróbne - hnilobné baktérie, škrkavka, motolica, kvasinky a pod. Neustále na nás útočia.

V minulosti sa osvedčilo čistiť zažívací trakt po dobu 25 dní, potom 5 dní pauza a znova 20 dní prípravkom ANTIPARASITE (zmes 17 bylín) v dávkovaní 2 tab. ráno a 2 večer (2-0-2), popritom užívať INULIN (1-0-1), ktorý v minulosti hojil poškodené sliznice a ACIDOPHILUS, ktorý doplňuje všetky štyri potrebné biokultúry v dávkovaní 1-1-1. Užitočné bolo tiež pridať FIBER STAR, vlákninu s výživovými zložkami, ktorá pomáhala čistiť črevný trakt od usadenín. Pri podozrení na hellicobactera (typický je zápach z úst) je potrebné pridať OREGANO 1-0-1. Náplaste a podobné veci na detoxikáciu vnútorné problémy neriešia. Črevný trakt je najvážnejšia časť nášho organizmu. Ako sa vstrebávajú výživné látky v črevách, takú nádej na zdravie máme. Aké baktérie v zažívacom trakte máme, také výživné látky vstrebávame. Bifido a acido baktérie treba neustále dosadzovať, nevhodné parazity pravidelnou detoxikáciou odstraňovať.    

 

ANTIPARASITE - 60 tab., cena 30,80 e

 

Produkt ANTI-PARASITE je zmes 17 bylín, bojoval s parazitami čistou rozmanitou prírodou.
 

Tekvica turek – Cucurbita pepo - podporovala zdravie dolných ciest močových a pomáhala udržiavať funkciu prostaty.
Efektívne zložky z grapefruitových jadierok môžu prispieť k mikrobiálnej rovnováhe telesných orgánov a tkanív.

Cesnak pomáhal zvýšiť antioxidačnú kapacitu organizmu a odolnosť voči stresu, pomáhal udržiavať zdravú funkciu pečene a srdcového svalu, udržoval normálnu hladinu cholesterolu a krvných tukov, prispieval ku zdraviu ciev.

Klinček sa získava z tropického, stále zeleného, stromu klinčekovca voňavého. Ide o jeho sušené puky, ktoré sa zberajú ešte skôr ako rozkvitnú. Vďaka jeho výraznej aróme je súčasťou mnohých koreniacich zmesí. Hlavnou zložkou klinčeka je klinčeková silica s fenolickou zlúčeninou eugenol, ktorá sa využíva vo farmácii a mala dezinfekčný účinok.
Klinček napomáhal udržovať zdravé trávenie aj u osôb citlivých na zvýšenú úroveň žalúdočných kyselín a podporoval chuť k jedlu. Prispieval k správnej funkcii srdca a ciev a k stimulácii krvného obehu. Pomáhal udržovať zdravie dýchacích ciest a pohodu v ústach a krku. V organizme pôsobil ako antioxidant. V neposlednom rade pomáhal udržovať libido.

Zingiber officinale – zázvor lekársky, v Indii známy pod názvom Adrak alebo tiež Sunthi, pochádza z juhovýchodnej Ázie. Vďaka svojej sladko pikantnej chuti sa pestoval už v starovekej Indii a Číne. Svojimi účinkami už po celé stáročia napomáhal udržať zdravé trávenie.

Aníz – latinsky Pimpinella anisum pochádza z Egypta a Sýrie. Aníz je jedno z najstarších a najrozšírenejších korení, vyznačujúce sa príjemnou sladkou vôňou. V ľudovej medicíne napomáhal udržať zdravú funkciu tráviaceho systému. Pridáva sa i do detských bylinkových čajov.

Carica papaya – papája melónová – ratlina, ktorej pôvodnou domovinou je južné Mexiko a Guatemala. Dobre vyzreté plody papáje sú medovo sladké a chuťou pripomínajú ananásové melóny. Obsahujú enzýmy rozkladajúce bielkoviny a to hlavne papaín. Tiež sú v nich obsiahnuté ďalšie podobné proteázy, chymopapaín A a B amylázy, lyzozým, lipáza a pektínesteráza. Majú veľké množstvo vitamínu C, provitamínu A, veľa draslíka, fosforu, vápnika a železa.

Figovník – smokvoň – je stará kultúrna rastlina pôvodom z juhovýchodnej oblasti Malej Ázie. Plody figy sú obľúbeným exotickým ovocím, ale obzvlášť cenené sú v lekárstve a farmácii kvôli ich mierne preháňajúcemu účinku (obsahujú malé množstvo drogy antrachinónu). Obsahujú rôzne dôležité látky, ako napríklad vápnik, fosfor, horčík, železo, vitamíny B1, B2 a malé množstvo vitamínu C, tiež 50% jednoduchých cukrov, rastlinný sliz, pektín a organické kyseliny. 

Trifolium pratense – ďatelina lúčna – je liečivá droga. Obsahuje glykozid tricholin, silicu, triesloviny, organické kyseliny, flavónové farbivá a pryskiričné látky. V ľudovom liečiteľstve sa zbierajú hlávky kvetov, tie sa sušia a potom sa podávajú v náleve pri žalúdočných problémoch. 

Yzop lekársky – pochádza z Malej Ázie a Stredozemia. V strednej Európe sa pestoval od raného stredoveku a to predovšetkým v kláštorných záhradách. Vedecký názov Hyssopus vychádza z hebrejského slova „ezob“, ktorým bola označovaná posvätná očisťujúca rastlina. Yzop lekársky je známa liečivá rastlina, obsahuje silice, triesloviny a flavonoidy, jeho vňať sa používala aj ako prísada do jedla a v kozmetike. 
Horec žltý – ako už jeho názov napovedá, medzi najvýznamnejšie obsahované látky patria horčíny (skupina sekiridoidov alebo iridkoidných horčín), ďalej alkaloidy, triesloviny, xantóny, minerálne prvky a fytosteríny. Je možné ho zaradiť do skupiny liečivých bylín, či iných látok, označovaných ako amaranty či stomachiká.

Mäta pieporná – patrí medzi najznámejšie liečivé rastliny. Hlavnou zložkou, ktorú mäta obsahuje, je mentol, ktorý vyvoláva pocit chladu a zneitlivuje. Pri vonkajšom použití je teda výborná ako odvar na výplachy pri bolestiach zubov a ďasien, pričom zpríjemňuje a čistí dych. V ľudovom liečiteľstve sa od pradávna používala „na žalúdok“ a „na trávenie“. Šialka mätového čaju dokáže potešiť počas bežného dňa i pri slávnostnejších príležitostiach a pomôže stráviť ťažšie jedlá.
Fenikel – je nám všetkým odjakživa známy predovšetkým svojou podporou normálnej činnosti čriev a proti nadúvaniu. So súčasnou podporou tvorby mlieka tohoto využívajú predovšetkým dojčiace mamičky. 

Účinky feniklu poznali už starí Egypťania, Arabi a Číňania.

Návod na použitie
1 kapsula 2x denne po dobu 25 dní a potom na 5 dní prerušiť.

Zloženie
Zloženie 1 kapsuly: Ryžová múčka, Citrus paradisi (grapefruit, semieno, extrakt 4:1) 100 mg, Citrusový pektín 40.25 mg, Syzygium aromaticum (klinčekovec voňavý, kvet) 40 mg, Cucurbita pepo (tekvica obyčajná, semeno) 31,25 mg, Allium sativum, (cesnak kuchynský, cibuľka) 31,25 mg, Juglans regia (orech kráľovský, kôra, extrakt 4:1) 31,25 mg, extrakt zo semien citrusových plodov (4:1) 30 mg, Zingiber officinale (zázvor lekársky, stonka) 25 mg, Pimpinella anisum (bedrovník aníz, plod) 25 mg, Carica papaya (papája, list) 25 mg, Punica granatum (granátovník púnsky, plod) 25 mg, Ficus carica (figa, plod, extrakt 4:1) 25 mg, Vaccinium macrocarpon (kľukva veľkoplodá, plod, extrakt 4:1) 25 mg, Juglans cinerea (orech popolavý, kôra, extrakt 4:1) 25 mg, Tabebuia impetiginosa (Lapacho, Pau D'Arco, kôra) 3 mg, Trifolium pratense (ďatelina lúčna, Red Clover, kvet) 3 mg, Gentiana lutea (horec žltý, koreň, extrakt 4:1) 3 mg, Hyssopus officinalis (yzop lekársky, vňať, extrakt 4:1) 3 mg, Mentha x piperita (mäta pieporná, vňať, extrakt 4:1) 2 mg, Foeniculum vulgare (fenykel obecný, plod, extrakt 4:1) 2 mg, Olea europaea (olivovník európsky, extrakt z listu) 0,75 mg

 

 INULIN STAR - 60 tab., cena 28,00 e

 • • gastrointestinálny pohyb
  • činnosť srdca a pečene
  • vylučovanie a detoxikácia
  • regulácia telesnej hmotnosti

PRE ZDRAVÚ ČREVNÚ MIKROFLÓRU

V koreňoch čakanky je obsiahnutý zásobný polysacharid inulín (až 15%), tvorený zostatkami molekúl fruktózy. Je to hydroskopický biely prášok bez chuti a zápachu, ktorý sa používa ako výživa pre diabetikov. Čakanka obsahuje ďalej triesloviny, manitol, kaučuk, cholín, arginín a tiež množstvo minerálnych látok. 
Cichorium intybus – čakanka obecná podporovala trávenie a prispievala k stimulácii produkcie tráviacich telesných tekutín a gastrointestinálnemu pohybu. Prispievala k podpore činnosti srdca, pečene a močového mechúra, vyrovnávala hladinu cukru v krvi a podporovala detoxikačné a vylučovacie systémy v organizme. V neposlednom rade sa uplatňuje v programoch regulácie telesnej hmotnosti. Okrem toho prispievala k normálnemu stavu kostí a kĺbov.

Návod na použitie
2× 1 mäkká kapsula denne.

Zloženie
Inulín 1.000 mg (extrakt z koreňa Cichorium intybus var. Radicosum, čakanka obecná siata).

 

 

 ACIDOPHILUS STAR - 60 tab., cena 16,80 e

 

 Zmes laktobacilových kmeňov, ktoré vhodne doplňujú potrebné baktérie pre črevnú mikroflóru

Návod na použitie
1 kapsuly 2× denne.

Zloženie
Zmes Lactobacillových kmeňov (Lactobacillus Acidophilus 40 %, Lactobacillus Bifidus 30 %, Lactobacillus Rhamnosus 20 %, Enterococcus faecium 10 %; cez 100.000.000 aktívnych kultúr, 5.000.000.000 pri výrobe) 300 mg.

  OREGANO STAR - 60 tab., cena 21,00 e

Výťažok z oregánového oleja

 
 • • dýchacie cesty
  • zdravé trávenie 
  • trávenie, žlčník, pečeň
  • srdce a cievy
  • plesne, mykózy

 

OREGANO STAR obsahuje bylinu dobromyseľ, ktorá bola oddávna považovaná za vynikajúcu liečivú rastlinu účinnú proti plesniam. Hippokrates ju pokladal za prostriedok na posilnenie nervov a pľúc. Dobromyseľ – oregano pomáhala navodiť, ako už jej názov napovedá, dobrú myseľ, ktorá je tak veľmi potrebná v našom každodennom živote. Dobormyseľ dokázala zlepšiť trávenie, funkciu žlčníka a pečene. Obsahuje karvakrol s miernym dezinfekčným účinkom, čo sa obohacujúco prejavuvalo na zlepšení funkcie dýchacích ciest, obzvlášť pri kašli. Mala antioxidačné účinky, bojuvala proti účinkom voľných radikálov a pôsobila na zachovanie celkovej obranyschopnosti organizmu. Priaznivo ovplyvňuvala činnosť srdca a pomáhala udržovať pružnosť a pevnosť kapilár ciev. Podporuvala správnu hladinu krvného tlaku. Čaj z dobromysle má ľahko sedatívny účinok a zlepšuje kvalitu spánku. A ako korenie, ktoré už pestovali naše babičky na záhradkách a za oknami, je dobromyseľ nenahraditeľná

Návod na použitie
1 mäkká kapsula denne s jedlom, pri silných infekciách 2x denne 1 kapsula.

Zloženie
Oregano (Origanum vulgare, extrakt z oregana, vňať) 150 mg, ekvivalentný 1.500 mg oreganového oleja.

 

 

  FIBER STAR 60 kapsulí, 39,20 e

Jablková vláknina s liečivými rastlinami
 
 • • trávenie
  • peristaltika
  • zdravé črevá

 

FIBER STAR je rastlinný doplnok vlákniny, ktorého obsiahnuté látky mali vynikajúce väzobné vlastnosti. Obsahuje známe liečivky: ľan siaty, skorocel psyllium, plody slivky, artičok, proskurník, horec žltý, kôru brestu, echinaceu purpurovú, Aloe vera, Alfalfa a kayenské korenie. 
Obzvlášť Plantago ovata – Psylium Husk – skorocel blškový – podporovalo zdravé trávenie a črevné funkcie. Uľahčuvalo črevný tranzit a pomáhalo udržiavať zdravé črevá. Je vhodný v tehotenstve a pri problémoch so žilovou pleteninou v konečníku (hemeroidy), kde vhodne predchádzalo príležitostnej zápche. 
Produkt FIBER STAR je účinným doplnkom redukčných programov.

Návod na použitie
2 tablety ráno a 4 tablety večer. Dôležité zapiť aspoň pol litrom vody.

Zloženie
Flax (Linum usitatissimum, ľan úžitkový, semeno) 250 mg, Psyllium Husk (Plantago psyllium, skorocel blškový, semeno), Prune (Prunus domestica, slivka domáca, plod), jablčná vláknina, Artichoke (Cynara carduncullus, artičoka bodliaková, list), Marshmallow (Althaea officinalis, ibiš lekársky, koreň), Gentian (Gentiana lutea, horec žltý, koreň), Slippery Elm (Ulmus rubra, brest hrabolistý, kôra), Echinacea (Echinacea purpurea, echinacea purpurová, koreň), Aloe Vera (Aloe barbadensis, aloe vera, listy), fruktóza – oligosacharidy, Alfalfa (Medicago sativa, lucerna siata, vňať), Pepper (Capsicum frutescens, paprika ročná, plod).

Užívanie: 2 tab ráno, 4 tablety večer, každú tabletu zapiť 1 až 1,5 dl vody!!! Radšej viac ako menej, vláknina musí vo vode napučiť a ako štupeľ prechádza črevným traktom a čistí ho. Užíva sa medzi jedlom. Vedľajšie účinky nemá. Fiber by sme mali použiť každý 1/4 rok ako veľmi účinnú prevenciu proti rakovine hrubého čreva.

 

 ČASTÉ ZÁPALY HRDLA, UZLÍN, PRIEDUŠIEK, VIRÓZY

Oslabený organizmus nedokáže v dostatočnej miere produkovať protilátky a biele krvinky na likvidáciu škodlivých baktérií a vírusov, tie sa v pravidelných intervaloch premnožia a spôsobujú problémy.

Pri akútnych zápaloch odporúčali čínski lekári nasadiť CORDYCEPS (zmes čínskych húb) v dávkovaní 3 tab. ráno a 3 večer, IMMUNITY 1 tab. ráno, 1 na obed, 1 večer a PAU D´ARCO 2 tab. ráno, 2 večer

Pri virózach - teploty nad 38 st. nasadiť IMMUNITY v dávkach 4 tab. ráno, 4 na obed, 4 večer, .

Ako prevenciu odporúčali užívať IMMUNITY 1x denne, vyhlo sa tým chrípkovitým ochoreniam.

Vybudovať si dobrú imunitu znamenalo užívať IMMUNITY 1 denne, VILCACORA 1 denne, MULTI 1 vrchnáčik (30ml) denne po dobu min. jedného mesiaca.

 

   IMMUNITY STAR - 60 tab., cena 25,20 e

Zvyšovanie imunity má v dnešnej dobe mimoriadny význam, pretože ľudský organizmus je veľmi často oslabovaný chemickými prísadami (hlavne z potravín), zlým ovzduším, stresom a konzumným spôsobom života. 
IMMUNITY STAR je formula dôkladne pripravená z byliniek, ktoré boli používané v ľudovej medicíne už storočia pôvodnými etnikami v rôznych zemepisných polohách. V súčasnej dobe sa tieto byliny často využívajú aj vo farmaceutickom priemysle. 
Yzop lekársky pochádza z Malej Ázie a Stredozemia. V strednej Európe sa pestoval od raného stredoveku, a to predovšetkým v kláštorných záhradách, pre výrobu prípravkov na kašeľ, trávenie a vylučovanie vody z tela. Yzop lekársky je vzácna liečivka, obsahuje silice, triesloviny a flavonoidy. 
Echinacea purpurová (Echinacea purpurea) sa svojim vzhľadom radí medzi najkrásnejšie rastliny. Bola tradičnou liečivou rastlinou severoamerických indiánov. Pri akýchkoľvek bolestiach žuvali jej koreň, listy prikladali na rany a šťavou natierali miesto poštípania hadom. Jej mimoriadne vlastnosti, obzvlášť to, že podporuje dnes tak potrebnú odolnosť organizmu, ju radia medzi vzácne byliny. Najúčinnejšou a tiež najčastejšie užívanou časťou echinacei je koreň. Obsahuje hlavne steroidy, silice, polysacharidy, flavonoidy, echinakozid, deriváty polyacetylénu a iné látky, u ktorých je významné, že pôsobia komplexne. 
Rozmarín lekársky je stále zelený bohato rozvetvený hustý ker s voňavými listami, ktorý poskytuje mimoriadne aromatické a obľúbené stredomorské korenie. Obsahuje 1 až 2 % silice (verbenón, borneol, rozmadial ai.), kyselinu ursolovú, oleanovú, kávovú, chloregónovú a rozmarínovú, triesloviny (až 8 %) a ďalšie látky. Dodáva jedlám trpko korenistú príchuť a podporuje ich stráviteľnosť. Rozmarín je nielen vynikajúce korenie, ale má dlhú tradíciu v ľudovom liečiteľstve nielen v Stredomorí, ale poznali ho dobre aj naše babičky, ktoré ho pestovali na záhradkách a za oknami pre krásu a ako korenie a liečivku pre jej upokojujúce a dezinfekčné účinky. 
Morská riasa – Irish Moss – „Írsky mach“, latinsky Chondrus Crispus, užitočnosť rastliny, používanej v ľudovom liečiteľstve, potvrdili aj novodobé výskumy. Jej účinnými látkami sú bielkoviny, vitamíny, minerály a stopové prvky. Riasa je aj ako potravina výživná a veľmi dobre stráviteľná. 
Verbascum thapsus – divozel malokvetý, obsahuje najmä pentasacharid verbascozu, v listoch je obsiahnutý glykozid aukubín, v kvetoch sú slizovité látky, karotenoidy, saponíny (verbascosaponín, verbascogenín), flavonoidy (rutín, hesperidín, apigenín, luteloín), a ďalej sú prítomné triesloviny, éterické oleje, mastné substancie, karbohydráty a tzv. thipsikyselina. Látky obsiahnuté v divozele sa vzájomne dopĺňajú. V ľudovom liečiteľstve bol používaný hlavne „na kašeľ a žalúdkok“. V súčasnej dobe je divozel nenahraditeľnou súčasťou liečivých bylinkových čajov, napr. prsného čaju Species pectorales Planta a Detského čaju s harmančekom. 
Tymián obecný – liečivé a dezinfekčné účinky 30-40 cm vysokého polokra tymiánu sú známe už tisíce rokov. Narezanú vňať používali už Egypťania pri balzamovaní. Gréci v kúpeľoch a Rimania ako deodorant a pri dezinfekcii. Vo Francúzsku, od polovice minulého storočia hovoria tymiánu obecnému pre jeho výborné vlastnosti penicilín chudobných. Naše babičky pestovali, zbierali a sušili tymián na kloktadlá a čaje „na kašeľ, krk a rany“. Tymián je tiež veľmi obľúbené korenie nielen na Balkáne, ale aj v českej a slovenskej kuchyni pre jeho chuť a podporu trávenia. 
Ženšen pravý – Panax ginseng je prírodná bylina, ktorej využívanie je v oblastiach východnej Ázie doložené takmer 5000 rokov. Rástol už v treťohorách, teda pred viac ako miliónom rokov. Dokázal prežiť tvrdé klimatické zmeny a je teda aj istým symbolom života na Zemi. Má úplne špecifické vlastnosti. Existujú korene staré 300 až 400 rokov. Pre svoje využitie sú mu prisudzované takmer magické vlastnosti. V starej Číne a Japonsku bol symbolom mladosti, zdravia, výkonnosti a vitality a bol používaný takmer na všetky ľudské fyzické a psychické problémy. Najčastejšie používanou časťou ženšenu je koreň. Ženšen obsahuje zmes niekoľkých desiatok unikátnych silno účinných látok, ktoré tvoria viac ako 20% hmotnosti sušeného koreňa. Ženšen predbehne aj bežné povzbudzujúce látky (káva, čaj, nikotín, energetické nápoje atď.). Jeho účinok nastupuje pomalšie, je však dlhodobý a po všetkých stránkach prospešný. Obsahované látky sú dobre preskúmané, ale nachádzajú sa stále nové. K hlavným patrí panx saponíny, panax glykozidy, seskviterpénová silica, zmes mastných kyselín – označovaná ako kysleina panaxová – panax alkaloidy, škroby, nižšie cukry, fytosteroly, pektíny, triesloviny, živica, slizy, rad vitamínov, obzvlášť vitamín C a komplex vitamínov skupiny B, minerálne látky a ďalšie.
Ženšen je základným predstaviteľom skupiny harmonizérov, teda adaptogénov. Ženšen nie je toxický a neboli zistené žiadne vedľajšie účinky alebo kontraindikácie. Je to jednoducho skutočný všeliek, všehoj, ako znie jeho názov.

Návod na použitie
1 kapsula denne, pri akútnej viróze 4 kapsule 3 x denne

Zloženie
Echinacea purpurová, koreň, extrakt 4:1 110 mg, Yzop lekársky – vňať 70 mg, rozmarín lekársky, list, extrakt 4:1 70 mg, tymián obecný, list, extrakt 4:1 70 mg, Crataegus oxyacantha hloh obecný 35 mg, Chondrus crispus červená riasa 35 mg, divozel malokvetý listy 35 mg, všehoj ázijský, koreň, extrakt 4:1 25 mg.

 

 

 CORDYCEPS STAR - 60 tab., cena  36,40 e

 • • imunita – vitalita
  • tráviaci systém
  • srdce a cievy

SILA ČÍNSKEJ RECEPTÚRY STARŠIA AKO 1500 ROKOV

CORDYCEPS STAR je originální produkt z císarskej dynastie Ming, který obsahuje vysoce účinné extrakty  hub housenice čínské - Corcyceps sinensis, lesklokorky lesklé – REISHI – Ganoderma lucidum a bylin. Parazitární houby a části použitých bylin byli v tradiční čínské medicíně vysoce ceněné pro svoji účinnost proti zápalom a pri zvyšovaní fyzickej výkonnosti.
Přítomný zázvor - Zingiber officinale - působil jako digestivum, podporoval trávení, potlaču nadýmání a přispívá k normální funkci střev a žaludku. Je blahodárný pro činnost srdce a cévní systém. Dovede odolávat nevolnosti při cestování a snižovat únavu. Je pomocníkem organismu při zvyšování jeho obranyschopnosti.

Návod na použitie
Prvý týždeň 5 kapsúl denne, potom 1 – 3 kapsule 2× denne. Pre vrcholových športovcov týždeň pred hlavnou súťažou 6 – 8 kapsúl 2 – 3× denne.

Zloženie
Cordyceps sinensis (húsenica čínska extrakt z mycelia 8:1) 1.440 mg, ganoderma lucidum (lesklokôrovka obyčajná, extrakt z plodnice drevokaznej huby 4:1) 400 mg, pseudostellaria heterophylla (pseudostelária rôznolistá, extrakt z koreňa 4:1) 200 mg, zázvor obecný (extrakt z koreňa 4:1) 80 mg, gymnostemma pontaphyllum (gymnostema, extrakt z vňate 10:1) 100 mg, stearan horečnatý (protihrudkujúca látka), oxid kremičitý (protihrudkujúca látka), ryžová múčka. Želatínová kapsula.

 

 

 MULTI STAR - koloidný roztok minerálov a stopových prvkov 1000 ml, cena 105,00 e

 • • imunita
  • metabolizmus
  • regenerácia
  • zdravá krv
  • fyzická a psychická rovnováha
   

„POMÁHAL OKAMŽITE NORMALIZOVAŤ KRVNÝ OBRAZ“

MULTI STAR slúžil na doplnenie všetkých minerálov, stopových prvkov, vitamínov, esenciálnych aminokyselín a enzýmov. Jedná sa o mikrokoloidný roztok, kde je každý minerál uzatvorený v lipidovom obale spoločne s optimálnym nosičom, čím je dosiahnutá 92% biovyužiteľnosť. Všetky zložky sú vo vyváženom pomere, ktorý zabezpečoval optimálne pôsobenie na organizmus. 
Obsiahnuté bylinné zložky podporovali celkovú využiteľnosť a pôsobenie. MULTI STAR bol potrebným doplnkom k udržaniu funkcií biosystému. Roztok je úplne zbavený ťažkých kovov. 
MULTI STAR obsahuje 67 minerálov a stopových prvkov, 11 vitamínov, 16 aminokyselín a 3 hlavné skupiny enzýmov. Bol potrebným doplnkom stravy u jedincov so zvýšenou fyzickou, či psychickou námahou, ako napr. manažéri, športovci (aj amatéri), fyzicky pracujúci, ďalej u rizikových skupín ako sú dospievajúce deti, tehotné a dojčiace ženy a tiež rekonvalescenti. Predovšetkým však bol absolútne dôležitým doplnením stravovacích zvyklostí medzi bežnou populáciou nad 35 rokov. Medzi ďalšie prospešné ingrediencie patrí šťava z borievok, malín a brusníc, ktoré sú pre organizmus omnoho absorbovateľnejšie ako iné antioxidanty. 
MULTI STAR obsahuje rad bylinných zmesí so žihľavou, kórejským ženšenom, extraktom zeleného čaju a zrnkami vínnej révy. Ďalej je pridaná zmes s bioflavonidami, lykopénom, kyselinou alfa-lipoovou a luteínom.

Návod na použitie
2× 15 ml denne, deti 15 ml denne, športovci 2× 15–30 ml denne (30 ml = 1 uzáver).

Zloženie
Koncentrovaná šťava z plodov brusníc (Vaccinium macrocarpon) 600 mg, malinový prášok 158,4 mg, vápnik (mliečnan vápenatý) 74 mg (9,3 % RDA), draslík (glukonan draselný) 46 mg (2,3 % RDA), horčík (glukonan horečnatý) 44 mg (11,7 % RDA), vitamín C (kyselina askorbová) 32 mg (40 % RDA), niacín (kyselina nikotinová) 1,5 mg (9,4 % RDA), zinok (síran zinočnatý) 0,98 mg (9,8 % RDA), železo (glukonan železnatý) 0,9 mg (6,4 % RDA), vitamín B2 (riboflavín) 0,8 mg (57 % RDA), kyselina elagová 0,78 mg, mangán (glukonan manganatý) 0,68 mg (34 % RDA), prášok z moringy 0,6 mg, kyselina pantothenová (D-pantothenan vápenatý) 0,6 mg (10 % RDA), vitamín E (alfa-tokoferyl acetát) 0,55 mg (4,5 % RDA), Korean Ginseng (korejský žeňšen, kôra) 0,52 mg, vitamín B6 (pyridoxín-hydrochlorid) 0,54 mg (38,6 % RDA), Turnera diffusa (damiána, list) 0,52 mg, Avena sativa (ovos siaty, vňať) 0,52 mg, Serenoa repens (Saw Palmetto, serenoa plazivá, plod) 0,52 mg, Urtica dioica (pŕhľava dvojdomá, list) 0,52 mg, Camellia sinensis (extrakt zo zeleného čaju, list) 0,52 mg, Vaccinium myrtillus (extrakt z čučoriedky, plod) 0,52 mg, Vitis vinifera (extrakt zo zrniek vinnej révy) 0,52 mg, kyselina alfa lipoová 0,46 mg, citrusové bioflavonoidy 0,46 mg, inozitol 0,46 mg, cholín bitartrát 0,46 mg, luteín 0,46 mg, lykopén – paradajkový prášok 0,46 mg, vitamín B1 (thiamin-hydrochlorid) 0,4 mg (28,5 % RDA), amyláza 0,3 mg, lipáza 0,3 mg, proteáza 0,3 mg, alanín 0,24 mg, arginín 0,24 mg, kyselina aspartová 0,24 mg, cysteín 0,24 mg, kyselina glutamová 0,24 mg, glycín 0,24 mg, histidín HCL 0,24 mg, isoleucín 0,24 mg, leucín 0,24 mg, lysín HCL 0,24 mg, methionín 0,24 mg, fenylalanín 0,24 mg, prolín 0,24 mg, serín 0,24 mg, threonín 0,24 mg, tyroxin 0,24 mg, valín 0,24 mg, taurin 0,24 mg, meď (glukonan meďnatý) 0,2 mg (20 % RDA), jód (jodid draselný) 196 µg (130,7 % RDA), foláty (kyselina listová) 180 µg (90 % RDA), selén (selenan sodný) 140 µg (255 % RDA), chróm (chlorid chromitý) 120 µg (300 % RDA), molybdén (molybdenan sodný) 90 µg (180 % RDA), biotin 80 µg (160 % RDA), vitamín A (retinyl-palmitát) 78 µg (9,8 % RDA), vitamín B 12 (kyano-kobalamin) 6 µg (240 % RDA), vitamín D3 (cholekalciferol) 0,1 µg (2 % RDA), stopové prvky: (Antimon, baryum, berylium, bismut, cer, cesium, kobalt, dysprosium, erbium, europium, gadolinium, gálium, zlato, hafium, holmium, indium, iridium, lanthanum, líthium, lutecium, neodym, nikel, niob, osmium, palladium, platina, praseodym, rhenium, rhodium, rubidium, ruthenium, samarium, skandium, kremík, striebro, síra, tantal, tellur, terbium, thálium, thorium, thulium, titán, wolfram, vanad, ytterbium, yttrium, zirkonium), čistená voda, fruktóza, kyselina citrónová (regulátor kyslosti), prírodná malinová aróma, kyselina fosforečná (regulátor kyslosti),šťava z granátového jablka, benzoan draselný a sorban draselný (konzervačná látka). RDA - odporúčaná denná dávka

 

ZÁPALY MOČOVÝCH CIEST A OBLIČIEK

Prejavujú sa pálením pri močení, častým nutkaním na močenie, tupou bolesťou v oblasti pása zozadu, opuchmi nôh alebo celého tela (telo sa neodvodňuje), ich následkom vzniká dna, únava a inkontinencia.

Najčastejšou príčinou býva ureaplazma (mykóza) spojená s bakteriálnym zápalom. Bolo vhodné okamžite nasadiť minimálne CRANBERY 1 tab. ráno, 1 naobed, 1 večer, COENZYSTAR Q10 (1-0-1) a GREPOSTAR (1-0-1). Odporúčalo sa pridať OREGANO (1-0-1), CORDYCEPS (1-1-1), VILCACORA (1-1-1) a IMMUNITY (1-1-1) všetko po dobu minimálne jedného, ale najlepšie až 3 mesiacov. 

 

 

CRANBERRY STAR - 60 tab., cena 19,60 e.

 • • imunita – vitalita
  • antioxidačná kapacita obličiek, funkčnosť močových ciest
  • zníženie únavy a vyčerpania

Pôvodní Američania považovali CRANBERRY nielen za dôležitú zložku potravy, ale aj za prostriedok z pozitívnymi účinkami. 

Anglický názov cranberries vymysleli prví Európania, ktorí sa usídlili v Severnej Amerike a veľmi skoro prišli na to, prečo brusnice domorodí indiáni používajú pri liečbe rôznych onemocnení a zranení. Kvet brusnice pripomína krk a hlavu vtáka žeriava (angl. crane – žeriav), berries znamenajú po slovensky bobule. Cranberries tak začali osadníci používať nielen v kuchyni do omáčok, kompótov a sirupov, ale aj pre ich pozitívne účinky na zdravie, najmä močových ciest a obličiek. 
Vitamín C pomáhal chrániť bunky pred oxidačným stresom. Ďalej podporoval tvorbu kolagénu, ktorý je dôležitý pre správnu funkciu ciev, kostí, chrupaviek, pokožky, ďasien a zubov, prispieval k normálnej činnosti nervovej sústavy, psychickej činnosti a obranyschopnosti organizmu. Jeho nenahraditeľná funkcia spočívala vo zvyšovaní absorpcie železa a podpore normálneho energetického metabolizmu v tele. Vitamín C pomáhal znižovať únavu a vyčerpanosť a podieľal sa na regenerácii redukovanej formy vitamínu E. Podporoval imunitný systém počas intenzívneho fyzického výkonu a po ňom. 
Vitamín E sa podieľal na ochrane buniek pred oxidačným stresom.

Návod na použitie
1 mäkká kapsula 2× denne pred jedlom.

Zloženie
Vaccinium macrocarpon (klikva velkoplodá, cranberry, koncentrát, plod), vitamin C , vitamin E (d-alfa-tokoferol acetát)

 

 

 COENZYSTAR Q10 - 60 tab., cena 28,00 e

 • • antioxidačná kapacita a energia buniek

COENZYSTAR Q10 je formula, ktorej hlavnou zložkou je koenzým Q10, ktorý je dôležitý pre tvorbu energie v bunke. Koenzým Q10 – ubichinón- je energetický nutrient dôležitý pre život všetkých druhov buniek. V ľudskom organizme sa tento koenzým syntetizuje z mevalónovej kyseliny, čo je jedna z kľúčových organických kyselín v živých organizmoch. S rastúcim vekom tento proces postupne mizne. Najväčšiu potrebu koenzýmu Q10 pociťujú orgány s maximálnymi energetickými stratami, napr. srdce a mozog. So zvyšujúcim sa vekom stráca organizmus schopnosť vstrebávať potrebné množstvo koenzýmu Q10, ktorý získava z potravy. Mladý zdravý jedinec udržuje normálnu hladinu koenzýmu Q10 príjmom z potravy a pomocou vlastnej produkcie. Po dvadsiatom roku života dochádza k úbytku koenzýmu Q10 v organizme tak, že po štyridsiatke je ho len polovina pôvodného množstva. 
Ďalšou zložkou je vitamín E, antioxidant, ktorý chránil bunky tela proti pôsobeniu voľných radikálov, zlepšoval prenos koenzýmu do buniek a podporoval funkciu imunitného systému obzvlášť u starších osôb.

Návod na použitie
1 tobolka 2× denne.

Zloženie
Koenzym Q10 30 mg (Japan 99,97%), vitamín E (d-alfa-tokoferol acetát) 4,55 mg (37,9% RDA). RDA - odporúčaná denná dávka

 

 

  GREPOSTAR STAR - 60 tab., cena 28,00 e

 • • posilnenie organizmu
  • normálna funkcia zažívacieho a nervového systému
  • tvorba červených krviniek

Až tretina všetkej populácie v západných zemiach trpí kvasinkou Candida. Šírenie kandidy v črevách a vnútorných orgánoch môže vyvolať celý rad ochorení, ktoré boli dosiaľ len veľmi ťažko liečiteľné.
Prípravok GREPOSTAR je vytvorený radom prírodných zložiek – extraktu zo zrniek grapefruitu, glukomanánu, jablkového octu, medvedice lekárskej, fenylalanínu a vitamínu B6, ktoré mali synergický účinok a široké uplatnenie pre ľudský organizmus. 
Hlavná zložka extrakt zo zrniek grapefruitu obsahuje hlavne bioflavonoidy a glykozidy. Efektívne látky z grapefruitových jadierok prispievali k mikrobiálnej rovnováhe telesných orgánov a tkanív. 
Vitamín B6 podporoval normálnu syntézu cysteínu a jeho metabolizmu, energetický metabolizmus, metabolizmus bielkovín a glykogénu, činnosť nervovej sústavy, psychickú činnosť, tvorbu červených krviniek a funkciu imunitného systému. Prispieval ku znižovaniu únavy a vyčerpania. Podieľal sa na regulácii hormonálnej aktivity.

Návod na použitie
2× 1 tableta denne.

Zloženie
Grapefruit Extract (extrakt zo zrniek grapefruitu) 300 mg, Glucomannan (Amorphophallus konjac, zmijovec, koreň) 200 mg, sójový lecitín 50 mg, ovocný ocot 50 mg, Beaberry (Arctostaphylos uva-ursi, medvedica lekárska) 6 mg, fenylalanín 6 mg, vitamín B6 5 mg (357% RDA), sodík 3 mg. RDA - odporúčaná denná dávka

 

 OREGANO STAR - 60 tab., cena 21 e 

  

PSYCHICKÉ PROBLÉMY, DEPRESIA, SYNDRÓM VYHORENIA 

Príznaky - pocit strachu, nerozhodnosti, zlý spánok, nočné potenie, obavy z budúcnosti, odkladanie problémov, podráždenosť, strata  vitality a chuti do života.

Stres, pracovné, prípadne rodinné problémy a oslabený organizmus spúšťajú tvorbu depresívnych hormónov. Je potrebné dodať látky na povzbudenie organizmu a také, ktoré zabezpečia tvorbu pozitívnych hormónov Najúčinnejšiu pomoc predstavovalo NONI GOLD v dávkach 15ml ráno a 15ml večer, ktoré dodávalo potrebné vitamíny, minerály a ďalšie látky a harmonizuvalo celú nervovú sústavu. Vhodné bolo pridať LIFE (3-0-3) a RELAX (1-1-1), alebo brať aspoň niečo z nich a vyskúšať si, čo účinkovalo najlepšie. Za každú cenu sa vyhnúť chemickým psychofarmakám, majú vážne vedľajšie účinky.

 

NONI GOLD STAR - 1000 ml, cena 86,80 e, alebo  NONI STAR 60 tob., cena 25,20 e

 • • imunita
  • duševná a fyzická výkonnosť
  • energia
  • harmonizácia

 

NONI STAR obsahuje rastlinu Morinda citrifolia (NONI) z Havaja, ktorá svojimi obohacujúcimi účinkami pomáhala normalizovať imunitný systém a dodávala telu energiu. Výrazne sa podieľala na fyzickej a duševnej výkonnosti, pomáhala zvyšovať odolnosť, vytrvalosť, flexibilitu a vyrovnanosť. Napomáhala v boji proti únave a dodávala potrebnú energiu. 
Jedinečnosť skladby látok v Noni z hľadiska ľudskej nutričnej potreby spočíva vo vzájomnej vyváženosti látok – aminokyseliny, vitamíny, alkaloidy, steroly, oleje, sacharidy, polyfenoly, xantíny a enzýmy.

Návod na použitie
Užívajte 1–2× 30 ml denne, u tabletkovej formy 1 tob. 2x denne

Zloženie
Noni (Morinda citrifolia, šťava z ovocia Noni), Chokeberry (Aronia melanocarpa, arónia čiernoplodá, plod), fruktóza, koncentrovaná šťava z brusníc, prírodná ostružinová aróma.

 

 

 LIFE STAR - 60 tab., cena 30,80 e

 • • harmonizácia organizmu a psychiky

Kokorík mnohokvetý v čínskej medicíne nazývaný ako He Shou Wu znamená v preklade doslovne čierne vlasy. Podľa čínskej medicíny má vlastnosť, že zabraňuje šediveniu vlasov a dokáže navrátiť pôvodnú farbu už šedivým vlasom, na najmä vytváral psychickú pohodu. Obsiahnuté látky sú predovšetkým antachinónové deriváty, chryzofanol, emodín, teín, ale tiež 45% škrobu, 3,7% lecitínu, z minerálnych látok napr. draslík, vápnik, nikel a chróm, ďalej kyselina chryzopfanová a polygónová. V poslednej dobe bol objavený restratol. Kokorík je používaný športovcami a majstrami bojových umení v Ázii.

Návod na použitie
1–2 kapsuly 3× denne. Pri zvýšenej záťaži 1–3 kapsuly 3× denne.

Zloženie
Fo-Ti (Polygonum multiflorum, stavikrv, koreň) 610 mg.

 

 

 TREND RELAX STAR - 60 tab., 15,40 e

 • • relaxácia
  • duševná a fyzická pohoda
  • zdravý spánok

TREND RELAX je produkt s obsahom z extraktov známych liečivých rastlín, ktoré oddávna používala tradičná ľudová medicína k celkovému upokojeniu a navodeniu spánku. Niektoré z nich pestovali už naše babičky v záhradkách, zbierali ich v prírode a sušili ich pre použitie pre svoju rodinu a ďalšie potrebné osoby. Táto formula bola zostavená tak, aby v organizme pôsobila synergicky a pôsobenie jednotlivých komponentov malo optimálny účinok. 
Obzvlášť Vareriana officianlis – kozlík lekársky je známy ako liečivá bylina už od staroveku. Valeriána pochádza z latiny a znamená silu, zdravie. V ľudovej povere mal kozlík schopnosť odolávať úkladom všetkých nečistých síl. Pomáhal udržovať kvalitný, prirodzený spánok. Bol užitočný pre vyrovnanie sa so stresom, pri náročnom životnom štýle. Pomáhal podporovať duševnú a fyzickú pohodu. Prispieval k optimálnej relaxácii, pohode a duševnému kľudu v prípade podráždenia. Z kultivaru chmeľu, ktorý sa pestuje pre výrobu piva, po ktorom sa dobre spí, sa zbierajú pre ďalšie farmaceutické využitie a využitie v ľudovom liečiteľstve šišky, ktoré obsahujú hlavne živicu s horčinami (humulón, lupulón), triesloviny a silicu.

Návod na použitie
1 tableta 2× denne.

Zloženie
Valerian (Valeriana officinalis, valeriána lekárska, koreň), Passionflower (Passiflora incarnata, mučenka pleťová, kvet), Celery (Apium graveolens, zeler voňavý, semeno), Catnip (Nepeta cataria, kocúrnik obyčajný, list), Hops (Humulus lupulus, chmeľ obyčajný, kvet), sušená pomarančová kôra.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

             

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     História projektu

V tejto časti môžete popísať históriu Vašeho projektu a čo Vás viedlo k nápadu ho realizovať. Je vhodné sa taktiež zmieniť o dôležitých míllnikoch a poďakovať ľuďom, ktorí sa na projekte zúčastnili.